Bezplatná infolinka: 0800 800 183
Pondelok - Piatok 8:00-16:00

Pozvánka na tlačovú konferenciu "Hráme SPOLU o život"

Pri príležitosti marca – Európskeho mesiaca osvety o kolorektálnom karcinome vás pozývame na tlačovú konferenciu nášho pacientskeho zdruzenia EUROPACOLON SLOVENSKO a aliancie NIE RAKOVINE dňa 22. marca o 10:00 hod. v hoteli Austria Trend Hotel, ul. Vysoká 2/A v Bratislava na tému: HRÁME SPOLU O ŽIVOT -  LIEČBA RAKOVINY HRUBÉHO ČREVA A KONEČNÍKA JE ČASTO SPOLOČNOU HROU LEKÁRA, PACIENTA A JEHO RODINY O ŽIVOT. 

Je to súboj, v ktorom spolu víťazia alebo spolu prehrávajú.

Za túžbou vyhrať je túžba žiť a víťaziť nad ochorením, pre chvíle, na ktorých záleží.

 • Slovensko je krajinou, ktorá je prvá na svete vo výskyte rakoviny hrubého čreva a konečníka!
  Majú Slováci jednoducho zlé gény? Alebo je za naším desivým prvenstvom nevhodná strava, vysoká konzumácia alkoholu a fajčenie? Pokúsime sa objasniť, prečo práve u nás na Slovensku toľko ľudí musí zápasiť s týmto ochorením.
  Dá sa vôbec tento nepriaznivý stav zvrátiť? Je čas na zmenu! Ako ju však dosiahnuť?
 • Prevencia rakoviny hrubého čreva a konečníka je stále slabinou nášho zdravotníctva.
  Ako to zmeniť? Aké dnes máme možnosti skríningu a ako by mal vyzerať? Čo môžeme pre seba urobiť my sami? Pacientska organizácia Europacolon a NIE RAKOVINE ponúka pacientom pomoc a spája nás so svetom v boji s rakovinou hrubého čreva a konečníka. Stačí to však, aby na Slovensku konečne prestal stúpať počet nových prípadov ochorenia?
 • Aké možnosti liečby majú pacienti s metastatickým karcinómom hrubého čreva?
  Čo im dnes medicína môže ponúknuť? Tretia a štvrtá línia liečby je novou šancou na predĺženie života bez rozvoja ochorenia, predĺženie celkového prežívania a na zlepšenie celkového zdravotného stavu. Chýbajú však nové preparáty, ktoré by rozšírili možnosti liečby v 3.a 4. línii. Čo zaujíma pacientov s metastatickým karcinómom hrubého čreva? Onkológ vám prezradí, na čo sa najčastejšie pýtajú.
 • Pacienti s metastatickým karcinómom nie sú v hre o život sami!
  Ich spoluhráčmi sú lekári, rodina, priatelia, aj podpora nasej pacientskej organizácie! Práve chvíle s rodinou sú tie, na ktorých záleží pacientom s metastatickým karcinómom hrubého čreva a konečníka. Aké majú ciele a plány? Čo by si želali pre seba a svojich blízkych?
  Predstavíme Vám 43-ročného Ľudovíta, pacienta s mKRK , otca malých detí, ktorý ich po tragickej smrti mamy vychováva sám. Práve jeho deti sú tou najsilnejšou motiváciou, aby žil ďalej. Už päť rokov sa lieči na metastatické ochorenie. Čo hovorí o podpore svojho onkológa a o svojej dôvere v liečbu? Kto z rodiny mu pomáha, aby sa počas liečby, ktorú už bude potrebovať celý život, dočkal ďalších dní, keď bude opäť lepšie?

Jana Pifflová Španková, Patrik Herman, Bibiana Ondrejková
zakladatelia o.z. Europacolon Slovensko – aliancia NIE RAKOVINE

#NIERAKOVINE #HRAMESPOLUOZIVOT #EUROPACOLON #eccam18

2018-03-21
Zatvoriť
Zatvoriť