Bezplatná infolinka: 0800 800 183
Pondelok - Piatok 8:00-16:00

Povedzte NIE RAKOVINE!

Dostanú sa onkologickí pacienti k drahým liekom jednoduchšie?

Včera sme boli na Ministerstve zdravotníctva SR aj s ďalšími zástupcami pacientských organizácií obhajovať pohľad pacientov na dostupnosť či nedostupnosť liekov v navrhovanej úprave zákona 363/2011. 

Prvú diskusiu MZ SR so zástupcami pacientov nad pripravovanou novelou CHVÁLIME. 

V niektorých jej bodoch však NESÚHLASÍME: výnimky na úhrady nekategorizovaných liekov prinášajú nerovnoprávnosť pacientov; hranica vstupu nových liekov sa zdvihla, je však pre niektoré nové terapeutiká stále tvrdá, a tak by sa k nám nemuseli dostať; a spoluúčasť poskytovateľov a pacientov na platbe za lieky je pre nás neprijateľná... Tieto a ďalšie argumenty boli so záujmom vypočuté, co nás naplňa NÁDEJOU.

ĎAKUJEME všetkým zúčastnenym za kultivovanú debatu. VERÍME, ŽE BUDE OSOŽNÁ PRE KAŽDÉHO PACIENTA v NAŠEJ KRAJINE, KTORÝ DOTERAZ MÁRNE ČAKÁ NA SVOJU LIEČBU!

Pozrite si aj reportáž televízie TA3 »

2017-07-18

Spoločná akcia organizácií pacientov s rakovinou v krajinách strednej a východnej Európy

Spoločná akcia organizácií pacientov s rakovinou v krajinách strednej a východnej Európy

Zvyšovanie prístupnosti liekov proti rakovine, a posilnenie starostlivosti o pacientov s rakovinou v krajinách strednej a východnej Európy. Výmena medzinárodných skúsenosti s medzinárodnými pacientskymi organizáciami. Na sklonku júna tohto roku sme si vymieňali skúsenosti a porovnávali rôznu úroveň dostupnosti liečby pre onko-pacientov v krajinách strednej a východnej Európy. V Chorvátsku nás zastupovali dve dámy, ktoré s nesmiernym nasadením u nás doma pomáhajú onkologickým pacientom: Lenka Lukáčová za o.z. NIE RAKOVINE, EUROPACOLON SLOVENSKO a Miroslava Fövenyes za OZ Lymfoma Slovensko a AOPP . 

Čítať viac »

2017-07-09

DNI OSVETY KARCNÓMU PANKREASU o.z. NIE RAKOVINE

V spolupráci s Ministerstvom zdravotníctva SR a Všeobecnou zdravotnou poisťovňou

OBČIANSKE ZDRUŽENIE NIE RAKOVINE v pondelok 22.mája 2017 o 13.00 h. odštartuje DNI OSVETY O KARCINÓME PANKREASU na  Ministerstve zdravotníctva SR, ako pokračovanie osvetových aktivít „POVEDZTE NIE RAKOVINE“, ktoré s osobnou účasťou ministra zdravotníctva spustili  v novembri  min. roku, spolu s výzvou verejnosti, pridať sa  k podpore ľudí trpiacich touto chorobou a spojiť úsilie všetkých, ktorí majú vplyv na situáciu v onkológii na Slovensku a zmenu k lepšiemu.

Čítať viac »

2017-05-22

POZVÁNKA - DNI OSVETY O KARCINÓME PANKREASU s MZ SR a VšZP

Milé kolegynky a kolegovia novinári, od spustenia novembrovej výzvy POVEDZME NIE RAKOVINE PANKREASU SME ZISTILI, že je to u nás VEĽMI ZLÉ preto bojujeme ďalej... 
POZÝVAME Vás v PONDELOK 22. mája o13:00 na ŠTART DNÍ OSVETY KARCINÓMU PANKREASU na Ministerstve zdravotníctva s o.z. NIE RAKOVINE a s pánom ministrom DRUCKEROM.
Akcia je od 11:00 do 14:00 /o13:00 plánovaná účasť ministra zdravotníctva/ v Zimnej záhrade MZ SR na Limbovej, v Bratislave, kde budeme mať informačný stánok.

Čítať viac »

2017-05-19

Prvé čisté voňavé pyžamy

Prvé čisté voňavé pyžamy

Prvé čisté voňavé pyžamy a nočné košele od Vás vyzbierané v Pacientskej poradni o.z."Europacolon Slovensko - NIE RAKOVINE" už našli svojich adresátov. Dnes ich odovzdala naša Jana Pifflová-Španková sestričkám vo Zvolenskej JIS-ke. Potešili sa a uvítali túto pomoc, a už aj ďalšie sestričky aj v iných nemocniciach potvrdili, že čistá bielizeň si určite nájde svojich adresátov, a vraj zídu sa aj uteráky. Čítať viac »

Sušiak s pomocou

Sušiak s pomocou

Čo vidíte na obrázku? Sušiak s bielizňou? Nie, to je sušiak s pomocou! Čisté a voňavé pyžamá sú určené pre pacientky a pacientov, ktorí sa potrebujú prezliecť a nemajú do čoho. Bohužiaľ, aj taká je situácia. Pomoc môže mať rôznu formu: od veľkých projektov až po drobné dary, ktoré vyčaria úsmev na tvári. Každý z nás sa cíti príjemne a dôstojne, keď je oblečený v čistom, však? Budúci týždeň si nájdu tieto pyžamá a nočné košele svojich konkrétnych adresátov. Poteší nás, ak nám pomôžete pomáhať! Čítať viac »

GRATULUJEME - Krásne ocenenie SRDCE NA DLANI

GRATULUJEME dobrovoľníkom o.z.Europacolon Slovensko - NIE RAKOVINE, pôsobiacim v Pacientskej poradni vo Východoslovenskom onkologickom Ústave v Košiciach a vám VŠETKÝM, ktorí pomáhali, k získaniu OCENENIA DOBROVOĽNÍK ROKA 2016 v košickom kraji. Krásne ocenenie SRDCE NA DLANI včera večer doputovalo do rúk dobrovoľníkov našej košickej skupiny !! Čítať viac »

Dátum: 10.12.2016

SRDCE NA DLANI 2016 - Nominácia v kategórii DOBROVOĽNÍK ROKA 2016

Máme veľkú radosť, že naša dobrovoľnícka práca má zmysel. Už samotná nominácia je úžasným ocenením za naše úsilie etablovať pacientskú poradňu nielen vo VOU v Košiciach, ale i v NOU v Bratislave, je ocenením za ochotu pomáhať, za osobné nasadenie našich dobrovoľníkov, ktorí vedia, že ich staré rany pomôžu hojiť dušu iným - pretože naši dobrovoľníci si prešli onkologickou chorobou, a majú silu pomáhať! ĎAKUJEME organizátorom za pozvanie a aj za to, že dávajú DOBROVOĽNÍKOM ĎALŠIU ENERGIU A NADŠENIE - takéto zviditeľnovanie dobrovoľníctva je určite veľkým povzbudením pre nich.

Dátum: 8.12.2016

Tlačová konferencia - Povedzte NIE RAKOVINE pankreasu!

16. novembra 2016 o 13.00 hod. sa v hoteli Double Tree by HILTON Bratislava bude konať tlačová konferencia pri príležitosti Svetového dňa boja s rakovinou pankreasu po názvom "Povedzte NIE RAKOVINE pankreasu". Zakladatelia pacientskeho združenia Europacolon Slovensko zároveň vyhlasujú vznik aliancie NIE RAKOVINE, presadzujúcu zmeny na zlepšenie situácie v onkológii v našej krajine. Už 10 rokov v nej pôsobia, a teraz prizývajú všetkých – osoby aj inštitúcie, ktorí môžu a chcú mať na to vplyv.

Dátum: 15.11.2016

Súčasná kampaň: Povedzte NIE RAKOVINE pankreasu!

Dňa 16. a 17. novembra na znak podpory ľuďom, ktorí bojujú s rakovinou pankreasu, pošlite „vašu“ fialovú pohľadnicu, šírte ju e-mailom a sociálnymi sieťami, zverejnite ju na webe pacientskej organizácie. Čítať viac »

Prečo svieti UFO na fialovo?

Prečo svieti UFO na fialovo?

Deň 17. november nie je len Dňom študentstva, Dňom boja za slobodu a demokraciu, ale po tretíkrát v histórii aj Svetovým dňom boja proti rakovine pankreasu. Celosvetovú kampaň sa rozhodol podporiť aj Magistrát hlavného mesta SR Bratislavy so spoločnosťou Siemens. Na znak úcty a spolupatričnosti s pacientmi trpiacimi karcinómom pankreasu, ich rodinami a priateľmi sa v predvečer svetového dňa rozsvieti známa dominanta Slovenska a Bratislavy na fialovo. Čítať viac »

PACIENTSKE PORADNE: Pacient pacientovi rozumie najlepšie

Pacientom s rakovinou pankreasu, ich príbuzným a všetkým, ktorí potrebujú kvalifikované informácie, pacientske združenie Europacolon Slovensko a aliancia NIE RAKOVINE ponúka nasledovné služby: Čítať viac »

Súčasná situácia v Európe a vo svete

V novembri roku 2014 vznikla Európska Platforma pre karcinóm pankreasu, ktorú založili zainteresovaní odborníci, aby zvýšili povedomie o karcinóme pankreasu a zlepšili starostlivosť, diagnostiku a zber údajov pre pacientov trpiacich rakovinou pankreasu po celej Európe. Čítať viac »

Aká je situácia na Slovensku?

Slovensko je žiaľ druhé na svete vo výskyte rakoviny pankreasu. V súčasnosti u nás trpí týmto ochorením asi 1000 ľudí a výskyt ochorenia v posledných rokoch stúpa. Na Slovensku je v súčasnosti dostupná liečba nab-paklitaxelom v kombinácii so štandardnou chemoterapiou liekom gemcitabínom, ktorá dokázala v štúdiách predĺžiť prežívanie aj pri takom závažnom a ťažko liečiteľnom ochorení, ako je adenokarcinóm pankreasu. Čítať viac »

Aliancia NIE RAKOVINE: Pomôžme onkológii na Slovensku!

Aliancia Povedzme NIE RAKOVINE vzniká 17.novembra 2016 z iniciatívy zakladateľov občianskeho združenia onkologických pacientov Europacolon Slovensko Jany Pifflovej Špankovej a Patrika Hermana a ďalších zástupcov onkologických pacientov. Ich cieľom je spojiť úsilie a zainteresovať všetkých, ktorí majú, a chcú mať vplyv na zlepšenie celej situácie v onkológii na Slovensku. Čítať viac »

10 vecí, ktoré by ste mali vedieť o rakovine pankreasu

Rakovina pankreasu má najnižšiu mieru prežívania zo všetkých onkologických ochorení. V prípade, že nič nepodnikneme, predpokladá sa, že v roku 2030 sa stane druhou najčastejšou príčinou úmrtia na onkologické ochorenia. Čítať viac »

10 varovných príznakov rakoviny pankreasu

Pokiaľ sa u pacienta prejavia dva a viac z týchto symptómov, mal by navštíviť svojho lekára. Tieto symptómy môžu byť prejavmi karcinómu pankreasu! Čítať viac »

PRE CHVÍLE, NA KTORÝCH ZÁLEŽÍ