Bezplatná infolinka: 0800 800 183
Pondelok - Piatok 8:00-16:00

Súčasná kampaň: Povedzte NIE RAKOVINE pankreasu!

Dňa 16. a 17. novembra na znak podpory ľuďom, ktorí bojujú s rakovinou pankreasu, pošlite „vašu“ fialovú pohľadnicu, šírte ju e-mailom a sociálnymi sieťami, zverejnite ju na webe pacientskej organizácie.

Spolu s osobnosťami kultúrneho a verejného života, s odborníkmi, lekármi, príbuznými a priateľmi pacientov, a so všetkými, ktorí im chcú vyjadriť svoju podporu, v tento deň adresujte fialovú pohľadnicu všetkým, ktorí majú vplyv na stav zdravotníctva v našej krajine! ŠÍRTE JU V ELEKTRONICKEJ PODOBE, E- MAILOM, alebo SOCIÁLNYMI SIEŤAMI, aby sa dozvedeli, že karcinóm pankreasu nutne potrebuje väčšiu pozornosť! Pohľadnicu do ktorej môžete pripísať svoje meno a dôvod prečo sa pridávate, nájdete na stránkach združení www.nierakovine.sk, www.europacolon.sk, na ich facebookových profiloch. Predtlačené papierové pohľadnice už v súčasnosti podpísali mnohé osobnosti kultúrneho a verejného života, odovzdáme ich tým, ktorí majú vplyv na uskutočnenie zmien v tejto zlej situácii. Prvým signatárom výzvy NIE RAKOVINE pankreasu je prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska. Medzi ďalšími je mnoho umelcov, osobností verejného života, lekárov, pacientov a ich blízkych, ktorí stratili niekoho z rodiny či priateľov pre túto chorobu: Miro Dvorský, Helena Vondráčková, Stano Štepka, Adela Banášová, Juraj Čurný, Peter Nagy, Petr Janda, Katarína Hasprová, Dalibor Janda, Martin Chodúr, Patrik Herman, Jana Pifflová Španková, Bibiana Ondrejková, vyliečená pacientka z karcinómu pankreasu Helena Safková, mnohí onkológovia, hematológovia a iní.

„Bojovať môžeme len proti tomu, čo poznáme. Ak by sme nič neurobili, do roku 2030 bude rakovina pankreasu druhou najčastejšou príčinou smrti na onkologické ochorenia,“ vyzývajú zakladatelia združenia Europacolon Slovensko - Patrik Herman, Jana Pifflová Španková a zástupcovia onkologických pacientov, ktorí pri tejto príležitosti uvádzajú do života alianciu NIE RAKOVINE. Jej cieľom je spojiť úsilie a zainteresovať všetkých, ktorí majú, a chcú mať vplyv na situáciu v onkológii na Slovensku. Deň 17. november je po prvý krát v histórii vyhlásený za Svetový deň boja s rakovinou pankreasu (pred tým po dva roky to bol 13. november) a zároveň je aj dňom vzniku aliancie „Povedzme NIE RAKOVINE“, ktorá chce meniť situáciu v onkológii v našej krajine.

Na znak podpory chorým s karcinómom pankreasu svetová a európska Platforma pre karcinóm pankreasu vyhlásila stav núdze. Slovensko sa pripája k európskym aktivitám prostredníctvom pacientskej organizácie Europacolon Slovensko a jej aliancie NIE RAKOVINE, prostredníctvom pacientov, lekárov, novinárov ďalších odborníkov - naša krajina je totiž vo výskyte rakoviny pankreasu druhou krajinou na svete!

Zatvoriť
Zatvoriť