Dr.Stan v meste – len aby sme zdraví boli!

Kedy, ak nie teraz, hovoriť o zdraví a prevencii? Po dlhých týždňoch neštandardného režimu, spôsobeného obmedzeniami pre šírenie vírusu COVID-19, sa na tému zdravie môžeme zamerať preventívne a edukatívne. Predposledný augustový víkend majú Bratislavčanky a Bratislavčania možnosť navštíviť podujatie „Dr.Stan v meste“, kde budú špičkoví slovenskí lekári hovoriť o epidémii, ochoreniach srdca, pohybového aparátu, štítnej žľazy i cukrovke. Súčasťou akcie na Kuchajde budú i zdravotné vyšetrenia a diskusie s pacientskymi organizáciami.

Dr.Stan so sloganom „Len aby sme zdraví boli!“ oslovoval od roku 2017 návštevníkov letného festivalu Pohoda. Tento rok organizátori opäť pripravili bohatý program prednášok a diskusií, ktorý má neformálnou cestou edukovať verejnosť a odborníkom zasa priniesť podnety od pacientov. Ten sa netradične predstaví v auguste, v modifikácii „Dr.Stan v meste“ a to v spolupráci s MČ Bratislava – Nové Mesto. Areál amfiteátra Kuchajdy sa 22.augusta od 10-tej hodiny premení na centrum zdravotnej starostlivosti a prevencie. Početné diskusie s odborníkmi doplnia i stánky s možnosťou merania krvného tlaku, hladiny cukru, cholesterolu, vyšetrovanie znamienok, inštruktáž prvej pomoci a mnohé ďalšie aktivity, ktoré môžu prispieť k starostlivosti o naše zdravie. Povedomiu o širokom spektre diagnóz sa budú venovať i viaceré občianske združenia pacientov, návštevníkom deň spestrí i sprievodný program pre deti i dospelých.

Dr.Stan v meste zastreší prednášky a diskusie z viacerých medicínskych oblastí - na tému epidémie a prevencie očkovaním sa bude diskutovať s top odborníkmi a odborníčkami, ktorých verejnosť pozná i z krízového štábu pre COVID-19. Návštevníci sa dozvedia viac o prevencii kardiovaskulárnych ochorení a diabetes. Program doplnia i vstupy z oblasti endokrinológie a reumatológie.

Program a bližšie informácie nájdete na stránke www.drstan.sk a sociálnych sieťach.

Zdroj: A-medi management