Rakovina prsníka

Aj keď sa zdá, že zápasíme s veternými mlynmi, boj za rovnocenný prístup k liečbe pre Slovenky s rakovinou prsníka nikdy nevzdáme!

V spolupráci so CINEMAX Slovensko sme v kinách po celom Slovensku odpremiérovali náš nový spot na podporu rovnakej dostupnosti liečby pre Slovenky s rakovinou prsníka – takej, akú majú ženy v okolitých krajinách.

„Povedzme všetkým, ktorí majú vplyv na stav zdravotníctva v našej krajine, že chceme viac pre naše dievčatá a ženy. Že nechceme strácať svojich blízkych!“ Vyzýva prezidentka pacientskej aliancie NIE RAKOVINE a vytrvalá bojovníčka za zlepšenie situácie v onkológii, Jana Pifflová Španková. Spoločne s Bibianou Ondrejkovou, Patrikom Hermanom a tímom odborníkov a dobrovoľníkov z radov onkologických pacientov v novej kampani upozorňujú na potreby žien s karcinómom prsníka, ktorých na Slovensku žije viac ako 30 tisíc!

Dátum: 19 Feb 2023
Čítať viac
Spúšťame kampaň NIE RAKOVINE prsníka o rovnocennom prístupe k liečbe

Pacientky s podporou odborníkov v oblasti onkológie: „Na Slovensku chýbajú inovatívne lieky na liečbu metastatického karcinómu prsníka. Žiadame dostupnú modernú onkologickú liečbu, tak ako v okolitých štátoch!“

Pacientska organizácia NIE RAKOVINE spúšťa v týchto dňoch videokampaň na podporu dostupnosti modernej liečby metastatickej rakoviny prsníka na Slovensku. Vo videoklipoch vystupujú skutočné pacientky s touto diagnózou.

Dátum: 10 Feb 2023
Čítať viac
Žite aktívne a ružovo: Povedzte spolu s nami NIE RAKOVINE prsníka! Pri príležitosti PINK OKTÓBRA, mesiaca povedomia o rakovine prsníka, uvádzame spoty s motivačnými posolstvami mladých aktívnych žien, ktoré sa spolu s nami postavili na stranu zodpovednosti a poctivej prevencie. Z lásky k sebe, k svojim blízkym, z lásky k životu.

Rakovina prsníka je jedným z najčastejších onkologických ochorení u žien, žiaľ, so stúpajúcou tendenciou aj v prípade mladších ročníkov. Gynekológ MUDr. Mikuláš Redecha PhD. upozorňuje, že rovnako ako pri iných typoch onkologických ochorení, aj tu rozhoduje čas. „Včasnou diagnostikou karcinómu prsníka vieme zabezpečiť aj jeho úplné vyliečenie, preto je veľmi dôležité, aby ženy chodili na gynekologické prehliadky a absolvovali preventívne a skríningové mamografické vyšetrenie.“

Dátum: 22 Sep 2022
Čítať viac
PINK OKTÓBER:  Pridajte sa k nám a podporte tisícky Sloveniek bojujúcich s rakovinou prsníka

„PINK OKTÓBER“ je medzinárodný mesiac povedomia o rakovine prsníka a 15.október je celoeurópsky „Breast Health Day“ - každoročne v 47 krajinách. Chceme pri tejto príležitosti povedať spolu s vami NIE RAKOVINE PRSNÍKA a pomôcť zmierniť zbytočné utrpenie 34-tisícok Sloveniek a ich rodín, kde sa rakovina prsníka vyskytla.

Dátum: 13 Oct 2021
Čítať viac