Rakovina pankreasu

Pripravili sme prehľadný manuál a mobilnú aplikáciu pre pacientov s rakovinou pankreasu

Mesiac november je mesiacom povedomia o rakovine pankreasu. Po celý tento čas sme intenzívne komunikovali s pacientmi, ktorí majú toto ochorenie, aj s ich blízkymi. „Dlhodobo vnímame potreby pacientov. Zisťujeme, aké informácie im chýbajú, čo sa chcú dozvedieť a čo najviac potrebujú pri ich diagnóze. Spolupracujeme s odborníkmi - s lekármi, psychológmi, výživovými poradcami i s našimi pacientskymi dobrovoľníkmi. Výsledkom je viacero foriem pomoci pacientom, ktoré dlhodobo fungujú. Tými najnovšími, ktoré chceme predstaviť, sú pacientsky manuál ŽIVOT S RAKOVINOU PANKREASU a mobilná aplikácia HOME-PACIENTSKY PORADCA, ktorú si pacienti môžu stiahnuť priamo do svojho telefónu,“ hovorí prezidentka NIE RAKOVINE Jana Pifflová Španková.

Dátum: 29 Nov 2022
Čítať viac
VYDALI SME JEDINEČNÚ PUBLIKÁCIU PRE ONKOPACIENTOV

Publikácia ŽIVOTOSPRÁVA PRI LIEČBE NÁDOROV TRÁVIACEJ SÚSTAVY je sprievodca, poradca, „vysvetľovač“, inšpirátor, trošku aj kuchárska kniha. Je jedinou svojho druhu na Slovensku.

Odpovedá na najčastejšie otázky onkologických pacientov a ich príbuzných:

• Čo sa deje v tele človeka, keď sa v ňom objaví rakovina? • Čo môžu alebo majú jesť onkologickí pacienti? • Ako sa majú stravovať v rôznych fázach ochorenia a liečby? ..

Dátum: 05 Feb 2021
Čítať viac
Onkoasistenti podajú liečbu pacientom s NET doma

V súčasnej "covidovej dobe" je ideálne ak pacient nemusí cestovať do zdravotníckeho zariadenia.

Pacientska organizácia Nie rakovine vyškolila desať onkoasistentov, ktorí sú schopní asistovať pacientom s neuroendokrinným tumorom (NET) pri ich liečbe v domácom prostredí vo všetkých krajoch Slovenska.

Cieľom je poskytovať pacientom asistenciu, pomáhať im pri aplikácii domácej subkutánnej injekčnej liečby, učiť ich samoaplikácii a v rámci podpory v budovaní kvality života s NET, uľaviť namáhanej psychike. Domáci onkoasistenti zároveň pacientom ušetria čas, energiu a peniaze, významne odbremenia rodinných príslušníkov a najmä - svojou prácou znížia riziko nákazy v nemocniciach.

Dátum: 12 Jan 2021
Čítať viac
Záznam: SVETOVÝ DEŇ KARCINÓMU PANKREASU A NET

Prinášame vám záznam tlačovej konferencie, ktorá sa konala 19.novembra 2020 a ktorej hlavnými témami boli:

• Štart terénnej sociálnej služby Domáci onkoasistenti

• Krst knihy Povedz NIE RAKOVINE: Životospráva onkologického pacienta

Dátum: 21 Sep 2020
Čítať viac
Tlačová správa - POVEDZME NIE RAKOVINE PANKREASU

POVEDZME NIE RAKOVINE PANKREASU - aj v náročnom roku 2020: život zachraňujúcimi informáciami, celospoločenskou i praktickou podporou. Spojme sa v podpore pacientov s vážnou onkologickou diagnózou!

19. novembra je najvyšší čas

Je na čase, aby ste lepšie spoznali svoj pankreas.
Pre seba. Pre svojich blízkych.

Je načase, aby ste sa naučili jeho príznaky aj možnosti prežívania aj s ďalším neuroendokrinným tumorom (NET). Je čas na celkom novú podporu pacientom s NET, a na viac poznatkov o rakovine, životospráve a výžive...

Na Svetový deň boja s rakovinou pankreasu a NET 2020 si nájdite čas - urobiť zmenu.

Dátum: 19 Nov 2020
Čítať viac