Rakovina hrubého čreva a konečníka

Bežali sme na ČSOB Bratislava Marathon

Uplynulý víkend bol bežecký - NIE RAKOVINE bolo súčasťou bežeckého sviatku, jedného z najväčších na Slovensku. V sobotu a v nedeľu 6.-7.4.2024 sa v bratislavskej Eurovei konalo podujatie plné energie, zdravia, priateľských stretnutí a férovej vzájomnej podpory.

Bežali sme pre zdravie a opätovne sme podporili dôležitú správu pre všetkých: Pohyb je život. Pohyb je prevenciou rakoviny.

Dátum: 09 Apr 2024
Čítať viac
V sobotu štartujeme na ČSOB Bratislava marathon ČSOB Bratislava marathon - sviatok nielen pre Bratislavu, ale aj pre bežcov z celého Slovenska a viac ako 50 krajín sveta. Rodinné bežecké podujatie v meste milujúcom beh, kde “víťazom je každý”, kto sa postaví na štart a prekoná sám seba.
Naša bežecká skupina NIE RAKOVINE zložená z lekárok-onkologičiek, dobrovoľníkov a dobrovoľníčok a ambasádoriek ženského zdravia pobeží už túto sobotu 6. apríla 2024 o 14:00. Takýmto spôsobom vyjadríme podporu všetkým onkologickým pacientkam a pacientom. Zároveň však upriamime pozornosť na šport ako jednu z preventívnych opatrení zdravého životného štýlu. Cieľ je jasný: zdravým a pravidelným pohybom prispieť k prevencii onkologických ochorení a znížiť počet úmrtí na rakovinu hrubého čreva a konečníka. Príďte povzbudiť náš tím, pre ktorý bude váš potlesk a skandovanie hnacím motorom!
Dátum: 02 Apr 2024
Čítať viac
KRAČAJME SPOLU PRE ZDRAVIE

Pacientska organizácia NIE RAKOVINE sa pridáva k výzvam európskej kampane #ECCAM2024 na podporu prevencie rakoviny hrubého čreva a konečníka. Pridajte sa aj vy! Aktívny životný štýl a včasná diagnostika totiž môžu zachrániť aj váš život.

Stiahnite si bezplatnú aplikáciu DiCE-StepApp z App Store a StepApp z Google Play, ktorá denne zmeria počet vašich krokov a pridá ich k celkovému počtu kilometrov všetkých zapojených členov po celej Európe. Cieľ je jasný: zdravým a pravidelným pohybom prispieť k prevencii onkologických ochorení a znížiť počet úmrtí na rakovinu hrubého čreva a konečníka.


Dátum: 01 Mar 2024
Čítať viac
Slovensko sa vo výskyte rakoviny hrubého čreva nachádza celosvetovo na popredných priečkach, umierať na ňu by však nemusel takmer nikto

O.z. NIE RAKOVINE a Europacolon Slovensko v spolupráci s MZ SR a NOI uvádzajú kampaň „ECCAM 2024“ (European Colorectal Cancer Awareness Month) podporenú mobilnou aplikáciou „StepAPP“, vďaka ktorej môže celé Slovensko kráčať pre záchranu životov a pacientov s kolorektálnym karcinómom.
Až 32 Slovákov zomrie každý týždeň v dôsledku kolorektálneho karcinómu. Každoročný tragický prírastok pacientov s rakovinou hrubého čreva a konečníka tak predstavuje až vyše 4000 ľudí ročne (NCZI) – z toho polovica na túto chorobu zomiera.

Dátum: 01 Mar 2024
Čítať viac
Podarilo sa. Dlhoočakávaný liek na rakovinu hrubé čreva budú preplácať už aj pacientom na Slovensku

6-ročný boj sa vyplatil! Po dlhodobom úsilí a tlaku lekárov, pacientov a pacientskych organizácií ministerka zdravotníctva odsúhlasila zaradenie lieku medzi kategorizované, a teda zdravotnými poisťovňami hradené lieky.

Napriek tomu, že liek je v určitom štádiu rakoviny hrubého čreva štandardnou terapeutickou alternatívou, na Slovensku nebol v minulosti kategorizovaný. Liek bol limitovane dostupný na tzv. výnimky a v niektorých prípadoch si finančne náročnú liečbu niektorí pacienti museli hradiť sami, čoho následkom bol nejeden zúfalý medializovaný prípad.

Dátum: 01 Mar 2024
Čítať viac