Viac než len bežecké podujatie: NIE RAKOVINE bude súčasťou NESS VELVET RUN 2024 v Košiciach

Košický Ness Velvet Run je jedným z dvoch ženských behov na Slovensku a zároveň jediným mimo Bratislavy.

Je akýmsi manifestom ženskej krásy, odhodlania i spolupatričnosti. Podporuje ženy v kondícii, vytrvalosti a podnecuje ich odhodlanie začať vďaka športu fungovať zdravšie a plnohodnotnejšie. My myšlienky a snahy organizátorov NESS VELVET RUN – ženský beh vo veľkom podporujeme!

Ness Velvet Run bol prvýkrát zorganizovaný v Košiciach už v auguste 2011 a odvtedy je otvorený všetkým dámam bez rozdielu veku a výkonnosti. 12. ročník otvorí svoje brány už túto sobotu, 22. júna, v samom srdci historického centra Košíc, kde spoločne pobežíme pre všetky dievčatá a ženy s onkologickým ochorením. Trate dlhé 5 a 10 km povedú pešou zónou, širším centrom mesta i sviežou zeleňou Mestského parku. Všetky účastníčky získajú v cieli medailu a cieľový certifikát založený na meraní výsledkov najmodernejšou čipovou technológiou MyLaps.

Podujatie budú sprevádzať aktivity pre celú rodinu ako aj charitatívne výzvy s cieľom podporiť pacientske poradne NIE RAKOVINE na onkológii v Košiciach a Prešove. Príspevok v minimálnej sume 5 € zhmotní charitatívne štartové číslo Ness Velvet Run s osobným odkazom, vďaka ktorému beh účastníčok nadobudne hlbší význam.

Napíšte, pre ktorú bežíte – či už ide o spomienku na milovanú osobu, alebo vyjadrenie podpory tým, ktorí sú pre vás dôvodom každodenného úsilia a motivácie.

Podporiť nás môžu všetci - ženy i muži, športovci aj nešportovci, a to počas celého sobotného popoludnia v našom stánku, kde budú prebiehať osvetové aktivity spojené s prevenciou onkologických ochorení.

Náš tím v stánku NIE RAKOVINE podporia:


Športový deň ukončíme tombolou pre všetky účastníčky Ness Velvet Run s možnosťou získať charitatívnu funkčnú kolekciu NIE RAKOVINE, ktorú sme vyrobili v spolupráci so SISTERS LABEL.


Časový priebeh podujatia

14:00
Otvorenie registrácie a prezentácie
14:00
Otvorenie Ness Velvet Run EXPO
14:00
Charitatívna zbierka a aktivity na podporu pacientskej organizácie NIE RAKOVINE
15:00
Kreatívne dielne pre najmenších
16:00
I love Velvet photo point
16:20
Detské behy
16:30
Prezentácia osobností, rozhovory, autogramiáda
16:45
Rozcvička s Addiction Club
17:00
Štart Ness Velvet Run 5 & 10 km
17:20
Vítanie víťaziek v cieli
17:50
Dekorovanie víťaziek na pódiu
17:55
Odovzdanie charitatívneho šeku pre pacientsku organizáciu NIE RAKOVINE
17:55
Tombola pre všetky účastníčky Ness Velvet Run
18:00
Záver podujatia

Ďakujeme organizátorom, spolupracovníkom a partnerom...

...za možnosť šíriť podporu a osvetu o onkologickej prevencii na podujatí, ktorého hlavným cieľom je pohyb - dôležitá súčasť komplexnej ochrany pred rakovinou.

Navštívte nás v našom stánku NIE RAKOVINE, pridajte sa k nášmu tímu a podporte všetky dievčatá a ženy s onkologickým ochorením. Viac informácií a noviniek nájdete na našich sociálnych sieťach Facebook a Instagram a na webovej stránke www.velvetrun.sk.