Filozofia projektu Domáci onko asistenti pac. organizácie NIE RAKOVINE

  • V čase Covid epidémie je potreba zvýšenej ochrany najmä imunokompromitovaných pacientov akými sú aj onkologickí pacienti.
  • Princíp domáceho podávania liečby s exkluzívnou podporou / asistenciou terénneho domáceho onko asistenta o.z. NIE RAKOVINE je výnimočnou cestou, ako nevystavovať zbytočným rizikám pacientov s NET.
  • Zároveň chceme touto cestou pacientov povzbudzovať v ich neľahkom boji s onkologickým ochorením, vzdelávať ich a šíriť informovanosť o novinkách, podpore v ich liečbe a živote s onkologickým ochorením a monitorovať ich potreby.
  • Ako je známe, onko-pacienti by pre svoju zníženú obranyschopnosť organizmu mali minimalizovať navštevovanie miest zo zvýšenou kumuláciou ľudí, medzi ktoré určite patria aj zdravotnícke zaradenia.
  • Domáce podávanie liečby je výhodou, ktorá znižuje frekvenciu potreby navštevovania onkologického zdravotného zariadenia v čase pandémie ochorenia Covid 19.

NIE RAKOVINE plánuje postupne službu onkoasistentov rozširovať a pomáhať v domácom prostredí aj pacientom s ďalšími onkologickými diagnózami pri iných formách sociálnej či zdravotnej pomoci.

Formulár na posúdenie potreby onkoasistenta

Zanechajte nám Vaše údaje, meno ošetrujúceho lekára a pracovisko, a my Vás budeme kontaktovať s inštrukciami o zaradenie medzi pacientov, ktorí potrebujú našu onkoasistenciu. Ak máte otázky, kontaktujte nás na našej infolinke 0800 800 183

Viac o ochrane osobných údajov nájdete tu