Marec – mesiac osvety o rakovine hrubého čreva a konečníka

O.z. NIE RAKOVINE v spolupráci s Ministerstvom zdravotníctva SR a Národným onkologickým inštitútom uvádzajú kampaň „ECCAM 2024“ (European Colorectal Cancer Awareness Month) podporenú mobilnou aplikáciou „StepAPP“, vďaka ktorej môže celé Slovensko kráčať pre záchranu životov a pacientov s kolorektálnym karcinómom.

Kampaň sa sústreďuje na zodpovedný prístup k zdraviu „zrelých ročníkov“, motiváciu k pohybu, prevencii, skríningu a podporu pacientov vo všetkých krajinách EÚ.

V o.z. NIE RAKOVINE pracuje až 70 dobrovoľníkov, ktorí majú s rakovinou v rôznych štádiách reálnu skúsenosť. Svorne potvrdzujú, že pokiaľ ide o liečbu, nevyhnutnou sa stáva spolupatričnosť, motivácia a zrozumiteľné informácie podané v pravý čas. V reakcii na uvedené posolstvá, o.z. NIE RAKOVINE prichádza s kampaňou rozšírenou o detailné informácie o prevencii, príznakoch, diagnostikovaní a liečbe spolu s rôznymi zážitkovými edukačnými podujatiami.

Marcová kampaň o.z. NIE RAKOVINE zahŕňa tieto aktivity:

  • život zachraňujúce informácie vo forme videí, letákov a článkov v médiách a ambulanciách
  • výzvu na využívanie aplikácie „StepApp“ zameranú na zbieranie krokov a pomoc pacientom
  • silnú podporu pacientom na sociálnych sieťach s osobným posolstvom: „pre koho kráčate/bežíte VY?“
  • elektronickú podobu unikátnej KNIHY o výžive pre onkologických pacientov
  • účasť na bratislavskom ČSOB maratóne v kategórii „Beh dobrých ročníkov i seniorov“ spolu s ambasádormi, priateľmi a podporovateľmi - osobnosťami športu, medicíny kultúry, hercami, moderátormi, pacientmi a ich lekármi
  • zážitkové edukačné turné po Slovensku s obrím nafukovacím črevom a inými maketami
  • tlačovú konferenciu na pôde MZ SR dňa 12. marca 2024 o problematike kolorektálneho karcinómu za účasti partnerov kampane - MZ SR, NOI, SGS a zdravotnou poisťovňou VŠZP