Bezplatná infolinka: 0800 800 183
Pondelok - Piatok 8:00-16:00

Nezahoď svoj život!

ČREVOTOUR MIERI DO TRNAVY!

Črevotour 2019 CITY ARENA Trnava

Náš nadupadný edukačný tím a Trnavčan Patrik Herman budú v piatok a v sobotu s nafukovacím megačrevom.

👉 Kde? V CITY Aréne.

👉 Kedy? V piatok od 14.00 do 18.00 hod, v sobotu od 9.00 do 18.00 hod.

Určite ich navštívte a PÝTAJTE SA na všetko ohľadom #skríning, #kolorektálnykarcinóm, #NIERAKOVINE, #nezahoďSVOJživot Vezmite so sebou priateľov, susedky, kolegyne, rodičov aj deti, pretože získajú ŽIVOT ZACHRAŇUJÚCE INFORMÁCIE priamo z prvej ruky..

2019-05-03

Hyundai s novým ambasádorom Matejom Homolom

Hyundai s novým ambasádorom Matejom Homolom

Hyundai Slovensko sa stará o našu bezpečnú mobilitu. Sú partnerom našej veľkej kampane a road show na podporu skríningu rakoviny hrubého čreva a konečníka Nezahoď svoj život. Vďaka nim a ich autu bezpečne prevezieme náš edukačný tím spolu s megačrevom, aj sa dostaneme včas na všetky miesta našich stretnutí a podujatí. Hyundai je neoceniteľným pomocníkom pri našej práci. Teší nás, keď prichádzajú s dobrými správami – a jednu z nich vám chceme sprostredkovať.

Čítať viac »

2019-04-14

Črevotour 2019 – Nezahoď svoj život!

Marec je každoročne mesiac #ECCAM, teda European Colorectal Cancer Awareness Month, čiže Európsky mesiac osvety o kolorektálnom karcinóme. Naše nafukovacie megačrevo opäť vyrazilo na celoslovenskú Črevotour 2019 spolu s edukačným tímom dobrovoľníkov a dobrovoľníčiek. Headline “Nezahoď svoj život!” avizuje, že hovoríme najmä o prevencii, o skríningu, ktorý je tohtoročnou hlavnou témou.

Čítať viac »

2019-03-15

Národný skríningový program rakoviny hrubého čreva a konečníka: Nezahoďte svoj život a zostaňte zdraví!

Pacientska aliancia Nie rakovine a organizácia Europacolon Slovensko spolu s  Ministerstvom zdravotníctva SR, spúšťajú spoločnú podpornú informačnú kampaň k národnému skríningovému programu rakoviny hrubého čreva a konečníka Nezahoď svoj  život - Urob si už dnes preventívny test. 

Čítať viac »

2019-03-12

Na kávičku v čreve s pani ministerkou a zachránenými pacientmi

Pozvánka na kávičku v čreve s pani ministerkou a zachránenými pacientmi a predstavenie KOMUNIKAČNEJ PODPORY  NÁRODNÉHO ONKOLOGICKÉHO SKRÍNINGU RAKOVINY HRUBÉHO ČREVA Nezahoď svoj život

TK a launch SKRÍNING SONG-u: „Pri šálke kávy hovorme o zdraví“ sa uskutoční v utorok 12.3. 2019 o 10,00 hodine. v átriu Ministerstva  zdravotníctva SR na Limbovej 2, Bratislava

Čítať viac »

2019-03-11

Národný skríning rakoviny hrubého čreva a konečníka

Národný skríning rakoviny hrubého čreva a konečníka

Národný skríning rakoviny hrubého čreva a konečníka je štátom riadený preventívny program, ktorý môže úspešne zastaviť zbytočné úmrtia na rakovinu hrubého čreva. Vznikol v úzkej spolupráci našej pacientskej organizácie so Slovenskou gastroenterologickou spoločnosťou – sekciou skríningu, štátnymi úradmi, zdravotnými poisťovňami, odbornými inštitúciami a médiami.

Je to unikátny nástroj na to, ako „vychytať“ pacientov vo včasnom štádiu, kedy na úplné vyliečenie stačí krátky zákrok.

Čítať viac »

2019-03-01

Workshop právnych ambasádorov

Workshop právnych ambasádorov

Aliancia onkologických pacientov NIE RAKOVINE a o.z.Europacolon Slovensko ako aj viacero ďalších pacientskych organizácií dňa 20.2.2019 prezentovali svoju činnosť a symboly študentom právnickej fakulty v Trnave. Cieľom bolo oboznámiť  ich s náročnou a len málo v právnickej praxi odborne zastúpenou činnosťou - ochranou práv pacientov a občanov odkázaných na sociálnu pomoc.

Čítať viac »

2019-02-21

Národný skríning rakoviny hrubého čreva – čo to znamená?

Slovensko dlhoročne obsadzuje popredné miesta v celosvetom rebríčku vo výskyte a úmrtnosti na rakovinu hrubého čreva a konečníka (kolorektálneho karcinómu, v skratke KRCa). 

Viac ako desaťročie upozorňujeme, že prevencia je lacnejšia, pretože kolokrektálny karcinóm zachytený v počiatočnom štádiu má v dnešnej dobe veľmi dobré výsledky liečby. Dlhodobo sme apelovali na najvyšších predstaviteľov vlády SR, neustále komunikovali s Ministerstvom zdravotníctva SR a… a naša vytrvalosť priniesla ovocie vo forme populačného skríningu rakoviny hrubého čreva a konečníka.

Čítať viac »

2019-02-13

Vyparáďme sa pre život

Vyparáďme sa pre život

Módou a krásou hovoria naše onkologické pacientky NIE RAKOVINE! Choroba im vzala zdravie, mnohým aj niektoré orgány, ale nevzala im chuť bojovať, pomáhať, mať právo na krásu, módu a možnosť žiť plnohodnotne aj napriek pokročilej onkologickej diagnóze. Pekná napriek rakovine – naše dobrovoľníčky z Pacientskych poradní v Bratislave aj Košiciach vedia, čo znamená žiť s týmto ochorením. Fantastickú podporu im poskytli moderátorky a módne influencerky Soňa Müllerová a Emma Tekelyová v spolupráci so značkou H&M spolu s pani Máriou Volkovou z DNJ beauty & style

Čítať viac »

2019-02-07

Národný onkologický skríning štartuje v januári 2019!

Národný onkologický skríning štartuje v januári 2019!

Dnešný deň je mimoriadny! Sen o reálnom a masívnom zachraňovaní ľudských životov pred rakovinou sa stal realitou. 

Slovensko spustilo pozývací onkologický skríning rakoviny hrubého čreva, prsníka a krčka maternice.

Gratulujeme všetkým, ktorí sa o to zaslúžili na čele s pánom primarom MUDr. Hrčkom, doktorkou Kallayovou, dr. Sadovským, pánom profesorom Špánikom. Vyzdvihujeme pani ministerku dr. Kalavskú a jej team – nutnosť skríningu sme riešili s 9 ministrami, a až ona povedala áno. Ďakujeme neúnavným novinárom, našim dobrovoľníkom, edukátorom, pacientom, zdravotným sestrám, lekárom, medikom a partnerom, ktorí s nami spolupracovali a našu pacientsku organizáciu NIE RAKOVINE / EUROPACOLON vytrvalo podporovali v šírení osvety a v tlaku na štátne orgány dlhých 12 rokov.

Čítať viac »

2018-12-13

Krásna hudba lieči

Krásna hudba lieči

Matej Vaník, spevák tria LA GIOIA , pripravil nádherne vianočné mámenie vo forme troch koncertov v Nemeckej, Závadke nad Hronom a Čiernom Balogu. Špeciálna edícia  CD nielen s koledou Daj Boh šťastia - venovanej aliancii NIE RAKOVINE, ktorá pomáha dospelým onkologickým pacientom, je symbolom lásky , Vianoc a želania všetkého dobrého všetkým vám.

Výťažok z predaja CD Vianočné mámenie je určený na podporu aliancie NIERAKOVINE.

Čítať viac »

2018-12-18

Rozprávky o dievčinke Julke a jej sestričke Bertičke

Rozprávky o dievčinke Julke a jej sestričke Bertičke

Naša spolubojovníčka BIBKA ONDREJKOVÁ napísala knihu - pokračovanie Rozprávok o dievčinke Julke a jej sestričke Bertičke. Je nám cťou, že ju vydáva v spolupráci s našou alianciou NIE RAKOVINE s posolstvom, aby deti čítali rodičom, starým rodičom a rodičia deťom. 

Detská radosť a čas spolu strávený s najmenšími sú najväčším povzbudením nielen pre rodičov či deti v onkologickej liečbe, ale sú tými najkrajšími chvíľami, na ktorých v živote záleží. 

ČASŤ NÁKLADU PODARUJEME NA DETSKÉ I DOSPELÁCKE ONKOLOGICKÉ ODDELENIA A DO DETSKÝCH FAKULTNÝCH NEMOCNÍC V BRATISLAVE A BANSKEJ  BYSTRICI 

Čítať viac »

2018-12-16

Slovenské i svetové dominanty budú fialové

Slovenské i svetové dominanty budú fialové

- na znak podpory bojujúcich s rakovinou pankreasu
- pre viac pozornosti najťažšej z onkologických diagnóz
- pre lepšiu znalosť  príznakov
- Pre hlasnejšie NIE RAKOVINE!
- ŽIADAME VIAC.  PRE PACIENTOV.  PRE ŽIVOT.

BRATISLAVA, TRNAVA, BANSKÁ BYSTRICA, ŽILINA, KOŠICE, 15. november 2018 - Po piatykrát v histórii bude 15. november Svetovým dňom boja proti rakovine pankreasu. Rakovina pankreasu je najzákernejším druhom rakoviny, ktorému až 95% pacientov podľahne. Slovensko je vo výskyte tejto diagnózy na smutnom druhom mieste na svete! 

Čítať viac »

2018-11-18

Prinášame SKVELÉ SPRÁVY!

10 lekáriek a lekárov si včera prevzalo ocenenie za TOP inovácie v oblasti zdravotníctva. Máme nesmernu radosť, že medzi ocenenými je aj MUDr. Boris Pekárek, PhD., primár Gastroenterologického oddelenia z NOÚ Bratislava. Zaslúžené ocenenie získal za novú metódu na odhalenie nádorov v tráviacom trakte pomocou kolonoskopie.

GRATULUJEME! 

V článku si prečítate viac..

2018-09-24

ČREVO TOUR opäť na cestách ZACHRAŇUJE ŽIVOTY!

Po krátkej letnej prestávke pokračujeme s naším nafukovacím črevom v edukačnom putovaní po Slovensku. Od septembra budeme opäť na cestách – teraz vo väčšom, bezpečnejšom aute Hyundai Tucson, označenom fialovými srdcami, naším symbolom boja proti rakovine. Podujatie uskutočňujeme v spolupráci s našimi partnermi, vďaka čomu sme úspešne zvýšili vyšetrenosť na najčastejší príznak kolorektálneho karcinómu a včasnou prevenciou zachránili už mnoho životov. 

Čítať viac »

2018-09-01

ČREVO TOUR POKRAČUJE!

Po krátkej letnej prestávke pokračujeme s naším nafukovacím črevom v edukačnom putovaní po Slovensku.

Nech sa páči, vstúpte do čreva a zoznámte sa s jeho funkciami. Viete, ako sa starať o jeho zdravie? To sa dozviete na našich podujatiach, ktoré robíme formou zážitkovej onkologickej osvety NIE RAKOVINE. “Deň pre Vaše zdravie” je určený širokej verejnosti – príďte a pýtajte sa! Nepoznáme žiadne tabu ohľadom rakoviny hrubého čreva, konečníka, ale aj pankreasu či hemoroidov. Príďte so svojimi najbližšími, susedmi, priateľkami, rodinou…čo ak niekomu z nich práve takto zachránite život?

Čítať viac »

2018-08-26

Národný onkologický program prijatý!

Národný onkologický program prijatý!

S vďakou za spoluprácu si Vám dovoľujeme oznámiť, že dnes naša vláda prijala dôležitý dokument pre každého onkogickeho pacienta i zdravého občana našej krajiny - NÁRODNÝ ONKOLOGICKÝ PROGRAM (NOP), ktorý sa NAŠA PACIENTSKA ORGANIZÁCIA snažila PRESADIŤ a supluje niektoré jeho oblasti už dlhých 12 rokov. 

Jeho dnešné prijatie je zaiste zavŕšením našej dlhodobej práce, neúnavného presviedčania, vzdelávania laickej i odbornej verejnosti, činnosti množstva dobrovoľníkov, tlaku na vládu a spolupráce s vždy s novou  garnitúrou v poradí už desiateho ministra (v súčastnosti s ministerkou zdravotníctva...)  Predchádzalo mu množstvo organizovaných konferencií, tlačoviek, rokovaní, seminárov, rozhovorov prednášok, článkov a mnoho veľmi ťažkých i šťastnejších  osudov onkologických pacientov.

Čítať viac »

2018-08-22

ČREVO TOUR - S informáciami o prevencii až k vám

ČREVO TOUR - S informáciami o prevencii až k vám

S obrovskou maketou čreva, ktorou sa dá prejsť ako tunelom vám od Júna až do septembra  názorne a netradične prinesieme dôležité fakty  o zdravom trávení a vylučovaní, o prevencii  a príznakoch dvoch najvážnejších onkologických diagnóz –  karcinóme hrubého čreva a karcinóme pankreasu. Vedeli ste, že Slovensko je na prvom mieste vo  svete, vo výskyte a úmrtnosti na  zhubné nádory hrubého čreva a na druhom mieste vo výskyte nádorov pan kreasu? Príďte na podujatie „Deň pre vaše zdravie“, ktoré pre Vás pripravili aliancia NIE RAKOVINE, s pacientskym združením Europacolon Slovensko s partnermi VšZP  - Všeobecná zdravotná poisťovňa, Eurolab Lambda, Hyundai Slovensko.

Čítať viac »

2018-05-25

Dosť bolo sľubov: Onkologickí pacienti žiadajú skutočné zmeny!

Pacientske organizácie aliancia NIE RAKOVINE /o.z. Europacolon, Amazonky, Liga proti rakovine, o. z. Hematologický pacient a o. z. Pacienti s dermatologickými malignitami, už dlhodobo upozorňujú Ministerstvo zdravotníctva na potrebu zlepšiť stav onkológie na Slovensku. Kompetentných zákonodarcov, naprieč politickým spektrom, upozorňujeme na úskalia systému zdravotnej starostlivosti pre onkologických pacientov už niekoľko rokov. Sľuby nám už však nestačia a žiadame Ministerstvo zdravotníctva o konkrétne činy.

Čítať viac »

2018-05-22

Obec PRIEPASNÉ spolu s nami hovorí NIE RAKOVINE

Aj malebná obec Priepasné HOVORÍ  #NIERAKOVINE.  Už túto sobotu k nim prídeme zablahoželat ich pobočke Červeneho kríža, ale hlavne spolu s nimi šírit myšlienku onkologickej prevencie s naším "PUTOVNÝM OBROVSKÝM ČREVOM". 

Aliancia NIE RAKOVINE / EUROPACOLON SLOVENSKO spolu s partnermi Všeobecná zdravotná poisťovňa, Eurolab lambda a s  partnerom mobility Hyundai Slovensko  prináša  intenzívnu osvetu PRE ZÁCHRANU VAŠICH ŽIVOTOV.

Čítať viac »

2018-05-18

Dôvera sa nedá vynútiť, iba získať

Dôvera sa nedá vynútiť, iba získať

Pán Július (68) tvrdí, že keď v roku 2015 prišiel do ambulancie onkológa MUDr Štefana Pörsöka, mal zlé výsledky testov, bol vychudnutý a cítil sa mizerne. Ako však hovorí, jeho lekár ho dal dokopy a vďaka podpore manželky na chorobu ani nemyslí.

Keď Július hodnotí svoj postoj k liečbe, bez zaváhania vyhlási: “Ja som som výborný pacient.“ Onkológ Štefan Pörsök mu však s úsmevom dáva za pravdu: “Väčšia šanca na úspech liečby je vtedy, ak je pacient pozitívne naladený a nepodlieha úzkosti a zbytočným obavám.

Čítať viac »

2018-03-29

Chcem žiť pre svoje deti

Chcem žiť pre svoje deti

Ľudovítovi(43) diagnostikovali metastatický karcinóm hrubého čreva a konečníka v najťažšom období jeho života.  Dnes bojuje s ochorením už piaty rok, tretí rok berie biologickú liečbu a čaká ho tretia operácia metastáz v pečeni.  Odvážne tvrdí, že musí žiť ďalej pre svoje deti. Vo svojej hre o život však nie je sám. 

Keď Ľudovít spomína na okolnosti, počas ktorých mu lekári zistili vážne ochorenie, trasie sa mu hlas.  Bolo to v septembri 2013, presne rok po tom, ako sa tragicky zmenil celý život jeho i detí.  „Stalo sa to, keď sme sa vracali z dovolenky v Bulharsku. V tom aute sme boli všetci štyria. Ja, moja manželka Marieta aj naše dve deti.

Čítať viac »

2018-03-22

Pozvánka na tlačovú konferenciu "Hráme SPOLU o život"

Pri príležitosti marca – Európskeho mesiaca osvety o kolorektálnom karcinome vás pozývame na tlačovú konferenciu nášho pacientskeho zdruzenia EUROPACOLON SLOVENSKO a aliancie NIE RAKOVINE dňa 22. marca o 10:00 hod. v hoteli Austria Trend Hotel, ul. Vysoká 2/A v Bratislava na tému: HRÁME SPOLU O ŽIVOT -  LIEČBA RAKOVINY HRUBÉHO ČREVA A KONEČNÍKA JE ČASTO SPOLOČNOU HROU LEKÁRA, PACIENTA A JEHO RODINY O ŽIVOT. 

Je to súboj, v ktorom spolu víťazia alebo spolu prehrávajú.

Za túžbou vyhrať je túžba žiť a víťaziť nad ochorením, pre chvíle, na ktorých záleží.

Čítať viac »

2018-03-21

Pacientsky seminár

Členovia a dobrovoľníci OZ NIE RAKOVINE a OZ Europacolon Slovensko pracujú celoročne s vysokým nasadením pri napĺňaní ich hlavných cieľov – onkologická osveta verejnosti, pomoc pacientom  a ich blízkym, boj proti rakovine hrubého čreva, konečníka, prsníka,  pankreasu, karcinómu pľúc, melanómu a ďalších „veľkých onkologických diagnóz“. Je nutné, aby si dopĺňali znalosti v oblasti osvety, prevencie a liečby, zdravotnej politiky, sociálnej podpory a psychologickej  pomoci  pacientom postihnutých onko-diagnózami, a vymieňali si skúsenosti  a poznatky  s odborníkmi  a s ďalšími kolegami  z našich PACIENTSKYCH PORADNÍ i Klubov pomoci onkologickým pacientom na NOÚ v Bratislave, VOÚ Košice a tiež pripravili do "služby" aj nových kolegov v ďalšej novopripravovanej poradnii  na západnom  a strednom Slovensku. Preto sme pripravili Pacientsky seminár v dňoch  16. a 17.marca 2018 na ktorom  sa stretne až vyše  40 účastníkov -pacientskych adovokátov,  ambasadorov  dobrovoľníkov i odborníkov.

Čítať viac »

2018-03-21

Hráme spolu o život

ECCAM 2018, teda MAREC európsky mesiac informovanosti o rakovine hrubého čreva a konečníka sme odštartovali odbornou a tlačovou konferenciou v EP v Bruseli, už po desiaty krát.

Dvanásť autobusov plných ľudí – to je množstvo pacientov v Európe, ktorí každý deň pribudnú s novou diagnózou rakoviny hrubého čreva a konečníka. Napriek tomu sa dá tejto chorobe predchádzať a je veľmi dobre liečiteľná!

Marec je európsky mesiac informovanosti o rakovine kolorektálneho karcinómu (ECCAM) a téma pre rok 2018 je #Time4Change. Iniciatíva každoročného zvyšovania povedomia bola založená v roku 2008 spoločnosťou Europacolon a začala sa v Európskom parlamente v Bruseli, kde sa každoročne koná stretnutie a odštartuje sa kampaň.

Tlačová správa »

Invitation ECCAM »

Foto pred Europarlamentom »

2018-03-04

ZACHRÁŇ SI SVOJICH RODIČOV, STARÝCH RODIČOV!

ZACHRÁŇ SI SVOJICH RODIČOV, STARÝCH RODIČOV!

Tak sme za chodu premenovali osvetovú akciu s perfektne načasovanymi triedami študentov striedajúcimi sa na NAZORNEj PREHLIADKE ČREVA v GLN - Gymnáziu L. Novomestskeho na Tomášikovej ulici v Bratislave. Minuly týždeň sme tam s nafukovacim mega-črevom strávili pondelkové a utorkové predpoludnie. Prešli ním úplne všetci. Celá škola. Aj pán riaditeľ Kyndl. A pani profesorka biológie Letková pridala super učebné materiály. Ich školu máme radi.

Čítať viac »

2017-12-23

Aj Hyundai hovorí nie rakovine!

Aj Hyundai hovorí nie rakovine!

Hyundai Motor Czech, organizačná zložka Slovensko, sa stal partnerom organizácií Nie rakovine a Europacolon Slovensko. Súčasťou spolupráce je okrem iného zabezpečenie mobility pri akciách, ktoré Europacolon a združenie Nie rakovine organizujú po celom území s cieľom informovať o rizikách rakoviny hrubého čreva a pankreasu. Pacientské organizácie Nie rakovine a Europacolon Slovensko aj v tomto roku organizujú v 25 mestách Slovenska aktivity zamerané na onkologickú prevenciu. 

Čítať viac »

2017-09-29

Priviezli sme prevenciu do ŽILINY

Priviezli sme prevenciu do ŽILINY

Na námestí Andreja Hlinku v Žiline sme od rána  rozložili edukačné stánky, kde ponúkema konzultácie a poskytovanie preventívnych testov pred rakovinou hrubého čreva až do 18.00 h  s veľkým záujmom - srdečne Vás pozývame.
 
Všetko nám bezpečne a komfortne priviezol do ŽILINY náš nový pomocník HYUNDAI i40 biely štvorkolesový krásavec plný prevencie nielen tej  pod kapotou - ochraňujúcej bezpečnosť posádky ale aj preventívnych testov v batožinovom priestore a na palube s naším vzdelaným a pozitívne naladeným edukačným teamom.
 
Čítať viac »

2017-09-21

Benefičné spoločenské podujatie

Benefičné spoločenské podujatie

Večer plný KRÁSY A DOBRA sme prežili vo štvrtok v Nitre v penzióne ARTin. 

Veľká vďaka patrí všetkým, ktorí sa pričinili o zorganizovanie tohto nádherného podujatia s cieľom pomôcť ľuďom s onkologickými ochoreniami

Ďakujeme Andrejovi Berkesovi, majiteľovi penziónu ARTin za krásne priestory a atmosféru, Renáte Kolenčíkovej – ambasádorke projektu, Janke Gubrickej, ktorá bola dušou a motorom celého projektu, šarmantnej moderátorke Karin Majtánovej.

Čítať viac »

2017-09-04

S Patrikom Hemanom - v aktuálnom časopise Partnerstvo

Patrik Herman -  ambasádor boja proti rakovine hrubého čreva, má láskavé srdce a takmer všetok svoj voľný čas venuje pomoci deťom a onkologickým pacientom. Aj my v o.z.  NIE RAKOVINE mu ďakujeme za jeho  čas, energiu  a nápady   - viac o nich sa dozviete v aktuálnom rozhovore časopisu Partnerstvo.

2017-08-30

Zážitkové podujatie prináša osvetu o prevencii rakoviny hrubého čreva, konečníka a tráviaceho traktu do 25 miest Slovenska

Zážitkové podujatie  prináša osvetu o prevencii rakoviny hrubého čreva, konečníka a tráviaceho traktu do 25 miest Slovenska

Vedeli ste, že Slovensko je na prvom mieste svetového rebríčka výskytu a úmrtnosti na zhubné nádory hrubého čreva a na druhom mieste vo výskyte nádorov pankreasu? Príďte sa dozvedieť ako ste na tom s rizikovými faktormi práve vy, a akú prevenciu môžete využiť, na niektorom zo šnúry podujatí „DEŇ PRE VAŠE ZDRAVIE“, ktoré pre Vás pripravili Všeobecná zdravotná poisťovňa a aliancia NIE RAKOVINE, s pacientskym združením Europacolon Slovensko. S obrovskou maketou čreva, ktorou sa dá prejsť ako tunelom, prídeme v mesiacoch august, september a október 2017 priamo až k vám, do vášho mesta, aby sme vám atraktívnou a netradičnou zážitkovou formou predstavili dôležité fakty o zdravom trávení a vylučovaní, o prevencii a príznakoch dvoch najvážnejších onkologických diagnóz –  karcinóme hrubého čreva a karcinóme pankreasu.

Čítať viac »

Aktualizované: 2017-10-09

Dobrovoľník roka 2016

Dobrovoľník roka 2016

Pondelok 10.apríl 2017 bol pre našu pacientsku organizáciu, ktorá oslavuje 10. výročie svojej činnosti, mimoriadne VÝNIMOČNÝ.

Zástupcov neziskových organizácií nominovaných na ocenenie Dobrovoľník roka prijal prezident Andrej Kiska. Našu pacientsku organizáciu zastupovala jej zakladateľka a prezidentka Jana Pifflová Španková. Večer na oceňovaní DOBROVOĽNÍKOV ROKA 2016 sme sa spolu s Luciou Vasilkovou, Patrikom Hermanom a Bibianou Ondrejkovou tešili z udelenia ďakovného listu za významný prínos k rozvoju dobrovoľníctva od Národného dobrovoľníckeho centra a Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí.

Čítať viac »

2017-04-20

Pozvánka na TK: Keď "postúpi" rakovina... Chvíle na ktorých záleží

Pri príležitosti 10. výročia europacolon slovensko o.z. – NIE RAKOVINE v spolupráci s Národným onkologickým ústavom v Bratislave si Vás dovoľujeme pozvať na tlačovú konferenciu na tému:

Pre viac chvíľ na ktorých záleží…s rodinou, s najbližšími. Pomoc pacientom v liečbe aj živote pri pokročilom metastatickom karcinóme hrubého čreva

10. Výročie europacolon slovensko – 10 rokov Vášho a nášho NIE RAKOVINE, Odovzdanie novinárskych cien. Radi Vás privítame 30. marca o 9:00 hod. v hoteli Lindner Gallery Central, ul. Metodova 4 v Bratislave.

Čítať viac »

2017-03-27

Pre chvíle, na ktorých záleží

"Pre chvíle, na ktorých záleží" to bol víkendový pacientsky seminar nášho združenia EUROPACOLON SLOVENSKO-NIE RAKOVINE, zameraný na pomoc, liečbu a potreby ľudí v metastatickom (odborníci hovoria že v pokročilom) štádiu choroby, v tomto prípade rakoviny hrubého čreva. Stretol sa tu košický i bratislavský tím pacientskych dobrovoľníkov, sú to všetko ex-pacienti, mnohí aj po metastázach. Je dobré vedieť, čím si prechádzajú aj iní, ktorým pomáhajú.

O ich vzdelávanie sa postarali vynikajúci odborníci: psychologička Mgr.Lucka VasiľkováMUDr.Tomáš Šálek - prezident Slovenskej Onkologickej spoločnosti, MUDr.Juraj Detvay - primár nitrianskej onkológie. Výnimočná, obohacujuca, plná rešpektu a pochopenia oboch strán, bola diskusia lekárov a pacientov o prístupe k ľuďom s pokročilou chorobou. Vďaka nim, aj odbornému partnerovi seminára spoločnosti Servier sme zažili výnimočné chvile. Oslávili sme aj okrúhle jubileum našej skvelej a neúnavnej bojovníčky Mudr.Elenky Šuškovej, a milou odmenou pre ňu, organizátorov a účastníkov, bola fotka s OTO-m vďaka Patrikovi Hermanovi - má ich peknú zbierku. Určite aj za svoju láskavosť a charitatívne srdce.

2017-03-26

Launch ECCAM 2017, 1st March EP Brussels

Launch ECCAM 2017, 1st March EP Brussels

Včera v Európskom parlamente v Bruseli odštartovali svetoví odborníci a zástupcovia pacientskych organizácii 9. ECCAM kampaň – u nás Európsky mesiac osvety o kolorektálnom karcinóme. Našu krajinu zastupovalo o.z. Europacolon Slovensko. Pri tejto príležitosti spúšťame osvetovú kampaň s cieľom spojiť úsilie a zainteresovať všetkých, ktorí majú záujem o zmenu situácie v onkológii na Slovensku. Pod výzvou POVEDZME NIE RAKOVINE HRUBÉHO ČREVA A KONEČNÍKA v mesiaci marec budú akcentovať nástroje, ktoré môžu ochrániť našich občanov pred rakovinou hrubého čreva a konečníka, a budú tiež upozorňovať na potreby pacientov trpiacich touto zákernou chorobou.

Čítať viac »

2017-03-02
Zatvoriť
Zatvoriť