Žiadne kabelky, šperky, šaty! MISS Slovensko Daniela Vojtasová si dala na narodeniny nevídaný darček.

Mohli by ste si tipnúť aj sto vecí, ale trúfame si povedať, žeby ste neuhádli. Pôvabná Daniela zvíťazila v prestížnej súťaži krásy, ale svoj titul chce využiť najmä na inšpiráciu ďalších žien. A tak si dopriala na narodeniny niečo, o čom premýšľala už dlho.

23 ročná kráska šokovala, keď v priamom prenose potvrdila, že si na narodeniny dopriala veľmi osobný a vytúžený darček: vakcínu proti HPV. Prečo sa tak rozhodla? „Zdravie je podľa mňa prvoradé a preto sa ho snažím chrániť čo najlepšie. Je vysoká pravdepodobnosť, že sa s týmto vírusom počas života stretneme a žiaľ, môže to mať aj tragické následky. Keďže som nebola očkovaná počas dospievania, rozhodla som sa pre prevenciu tento rok,“ hovorí Daniela. Pridala sa tak k mnohým známym osobnostiam, ktoré šíria osvetu a podporujú ženy v tom, aby sa o seba starali a nepodceňovali prevenciu.

Čo je HPV a prečo sa pred ním chrániť?

HPV je úplne bežný vírus, ktorý sa prenáša najčastejšie pohlavným stykom. S HPV sa počas života stretne až 80 % z nás, čiže takmer každý! Bolo identifikovaných viac ako 150 typov HPV, nebezpečné sú rakovino tvorné typy, ktoré môžu vyústiť do závažných ochorení. Je zodpovedný za 99 percent všetkých prípadov rakoviny krčka maternice, ale aj ďalšie nebezpečné diagnózy nielen žien, ale aj mužov.

Dátum: 22 Sep 2023
Čítať viac
HPV: všetko čo ste chceli vedieť a my sme sa to opýtali za vás

Vírus, ktorý spôsobuje až 99 percent všetkých prípadov rakoviny krčka maternice dostaneme počas života takmer všetci. Každý deň ochorejú dve Slovenky, každý tretia príde k lekárovi príliš neskoro. Čo vieme o kvalitnej prevencii, vakcínach, modernej diagnostike a ako pred HPV ochrániť seba, naše deti, mamy, kamarátky, sestry, kolegyne? Organizácia NIE RAKOVINE prináša odpovede v ucelenom a zrozumiteľnom návode, ktorý zachraňuje životy.

Dátum: 14 Sep 2023
Čítať viac
Turné NIE RAKOVINE 2023 pokračuje!

Tento rok máme od marca kalendár nabitý podujatiami Turné NIE RAKOVINE. S našimi obrími nafukovacími maketami hrubého čreva a pľúc pútame pozornosť všade tam, kde sa objavíme. Neraz si robíme vtipy z toho, že ešte zopár edukačných pomôcok a budeme potrebovať plochu futbalového ihriska. Žarty bokom, keď ide o životy a zdravie. Vzdelávacie aktivity berieme vážne - veď ako inak by sme mohli v priebehu ostatného pol roka navštíviť až 18 miest? S naším nadupaným edukačným tímom ste sa mohli stretnúť nielen v Bratislave, ale aj na Táľoch, v Priepasnom, v Novom Meste nad Váhom, Modre-Harmónii, v Jaslovských Bohuniciach aj v Orechovej Potôni, v Trnave, Čadci a aj v Senici.

Dátum: 28 Aug 2023
Čítať viac
Tlačová konferencia MISS SLOVENSKO

NIE RAKOVINE pokračuje v spolupráci so súťažou MISS SLOVENSKO 2023. Okrem kampane na podporu ženského zdravia STRONGER TOGETHER, vďaka podpore organizátorov, získava aj výťažok zo sms-hlasovania o MISS SYMPATIA. Sms-hlasovanie trvá až do konca sobotňajšieho priameho prenosu, ktorý vysiela TV JOJ od 20:30 hod.

Náš ambasádor Patrik Herman, ktorý nás bude reprezentovať aj na pódiu počas priameho prenosu, vystúpil aj pred novinármi na včerajšej tlačovej konferencii MISS SLOVENSKO. Širokú novinársku verejnosť informoval o našej organizácií, o jej zmysle a prínose pre onkologických pacientov, o našich aktivitách a plánoch do budúcnosti.

Dátum: 21 Jun 2023
Čítať viac
Koža si všetko pamätá

Presne teraz je čas myslieť na ochranu pred slniečkom, ktoré nadovšetko milujeme, ale vieme, čoho je schopné.

Melanóm je špecifický druh rakoviny kože, a my si zo srdca prajeme, aby ste o ňom LEN čítali u nás, v Madam EVE. Medzi ženami je totiž mimoriadne rozšírený, čo nám potvrdila MUDr. Desana Borecká z Národného onkologického ústavu. “Dobrou správou je, že Slovensko vstúpilo do “zlatého štandardu” v možnostiach liečby metastázujúceho melanómu, je to aj výsledok boja nášho združenia NIE RAKOVINE za práva našich pacientov na rovnosť v dostupnosti liečby,” dodáva Jana Pifflová Španková z pacientskej organizácie.

Dátum: 19 Jun 2023
Čítať viac
Najsilnejšie sme SPOLU

Výnimočné ženy prinášajú výnimočné spojenia: pacientska organizácia NIE RAKOVINE predstavuje unikátnu kolekciu na podporu ženského zdravia a boja proti rakovine, ktorá vznikla v spolupráci so značkou športového oblečenia SISTERS. Lebo kým máme jedna druhú, podržíme sa ako sestry a nič nás len tak nezlomí.

Fundraisingový projekt, aký tu ešte nebol, spája túžbu pomôcť a chuť žiť a hýbať sa. Hovorí nielen o dôležitosti prevencie, ale aj o ženskej energii a vzájomnej podpore. Spolu sme totiž nezastaviteľné a môžeme povedať NIE rakovine, ale aj ÁNO šťastiu, láske, zážitkom, výzvam.

Dátum: 10 May 2023
Čítať viac
MISS SLOVENSKO hovorí NIE RAKOVINE

Výťažok z SMS hlasovania poputuje na pomoc pacientskej organizácií NIE RAKOVINE!

Aj vy môžete rozhodnúť o tom, ktorá zo sympatických finalistiek získa titul EVA MISS SYMPATIA 2023. Esemeskové hlasovanie, do ktorého sa môže zapojiť široká verejnosť bude mať opäť aj dôležitý charitatívny odkaz, výťažok z SMS hlasovania poputuje na podporu pacientskej organizácie NIE RAKOVINE.

„Aj my podporujeme novú víziu súťaže, v ktorej sa hľadajú mladé ženské osobnosti a tešíme sa, že budeme pri tom. Práve osobnosti majú väčšiu možnosť a vplyv na to, aby sa dalo pomáhať správne a viac,“ uviedla Eva Blahútová, šéfredaktorka magazínu EVA. „Je nám cťou, že magazín Eva, ako partner súťaže Miss Slovensko bude aj tento rok garantom kategórie EVA MISS Sympatia a zúročí tak charitatívny rozmer projektu“

„Je to pre nás vždy veľká radosť, keď sa môžeme spojiť s mladými ženami, ktorých hlas je počuť a projektmi, ktoré majú pridanú hodnotu. Bohužiaľ, štatistiky nepustia, a táto diagnóza sa týka stále mladších ľudí. Ďakujeme za každý hlas a každé euro, ktoré premeníme na reálnu pomoc pacientom a ich rodinám v najťažších chvíľach ich života,“ uzatvára Jana Pifflová Španková, prezidentka NIE RAKOVINE. Odborníci z organizácie pomáhajú onkologickým pacientom a ich príbuzným zvládnuť náročné situácie, poskytujú psychickú podporu, sociálne poradenstvo a praktické rady, ako zvládať liečbu. Venujú sa aj prevencii rakoviny hrubého čreva, pľúc, pankreasu, prsníka a krčka maternice, pretože pri týchto ochoreniach samovyšetrovanie alebo vakcína proti HPV môže doslova zachrániť život.

Dátum: 17 May 2023
Čítať viac
Finalistky Miss Slovensko: Len zdravé telo je krásne a preto hovoríme NIE rakovine!

Už dávno nie sme „len“ súťaž o vzhľade a vieme, že krása je komplex vecí. Osobnosť, vyžarovanie, hodnoty. A preto spolu s našimi finalistkami už tretí rok spolupracujeme s pacientskou alianciou @nie_rakovine, aby sme upozornili na dôležitosť prevencie a ženského zdravia.

Ambasádorkou NIE RAKOVINE, ktorá obhajuje práva onkologických pacientov je aj skvelá herečka a moderátorka Bibiana Ondrejková. Tá navštívila dievčatá na sústredení v Komárne a v zážitkovej prednáške sa s nimi venovala prevencii rakoviny prsníka a krčka maternice. Lebo ako dobre vieme, sme už raz také, kladieme sa na posledné miesto a vždy uprednostníme niečo dôležitejšie. Lenže milovať musíme začať od seba. Všímať si svoje telo, robiť si samovyšetrenia, chodiť pravidelne na prehliadky a nechať sa zaočkovať modernou vakcínou proti HPV, ktorá môže doslova zachrániť život.

Dátum: 15 Apr 2023
Čítať viac

Archív článkov