Najsilnejšie sme SPOLU

Výnimočné ženy prinášajú výnimočné spojenia: pacientska organizácia NIE RAKOVINE predstavuje unikátnu kolekciu na podporu ženského zdravia a boja proti rakovine, ktorá vznikla v spolupráci so značkou športového oblečenia SISTERS. Lebo kým máme jedna druhú, podržíme sa ako sestry a nič nás len tak nezlomí.

Fundraisingový projekt, aký tu ešte nebol, spája túžbu pomôcť a chuť žiť a hýbať sa. Hovorí nielen o dôležitosti prevencie, ale aj o ženskej energii a vzájomnej podpore. Spolu sme totiž nezastaviteľné a môžeme povedať NIE rakovine, ale aj ÁNO šťastiu, láske, zážitkom, výzvam.

Dátum: 10 May 2023
Čítať viac
MISS SLOVENSKO hovorí NIE RAKOVINE

Výťažok poputuje na pomoc pacientskej organizácií NIE RAKOVINE!

Od 15. mája môžete aj vy rozhodnúť o tom, ktorá zo sympatických finalistiek získa titul EVA MISS SYMPATIA 2021. Esemeskové hlasovanie, do ktorého sa môže zapojiť široká verejnosť bude mať opäť aj dôležitý charitatívny odkaz, výťažok z neho poputuje pre potreby neziskovej organizácie, pacientskej organizácií NIE RAKOVINE.

„Aj my podporujeme novú víziu súťaže, v ktorej sa hľadajú mladé ženské osobnosti a tešíme sa, že budeme pri tom. Práve osobnosti majú väčšiu možnosť a vplyv na to, aby sa dalo pomáhať správne a viac,“ uviedla Eva Blahútová, šéfredaktorka magazínu EVA. „Je nám cťou, že magazín Eva, ako partner súťaže Miss Slovensko bude aj tento rok garantom kategórie EVA MISS Sympatia a zúročí tak charitatívny rozmer projektu“

„Je to pre nás vždy veľká radosť, keď sa môžeme spojiť s mladými ženami, ktorých hlas je počuť a projektmi, ktoré majú pridanú hodnotu. Bohužiaľ, štatistiky nepustia, a táto diagnóza sa týka stále mladších ľudí. Ďakujeme za každý hlas a každé euro, ktoré premeníme na reálnu pomoc pacientom a ich rodinám v najťažších chvíľach ich života,“ uzatvára Jana Pifflová Španková, prezidentka NIE RAKOVINE. Odborníci z organizácie pomáhajú onkologickým pacientom a ich príbuzným zvládnuť náročné situácie, poskytujú psychickú podporu, sociálne poradenstvo a praktické rady, ako zvládať liečbu. Venujú sa aj prevencii rakoviny hrubého čreva, pľúc, pankreasu, prsníka a krčka maternice, pretože pri týchto ochoreniach samovyšetrovanie alebo vakcína proti HPV môže doslova zachrániť život.

Dátum: 17 May 2023
Čítať viac
Finalistky Miss Slovensko: Len zdravé telo je krásne a preto hovoríme NIE rakovine!

Už dávno nie sme „len“ súťaž o vzhľade a vieme, že krása je komplex vecí. Osobnosť, vyžarovanie, hodnoty. A preto spolu s našimi finalistkami už tretí rok spolupracujeme s pacientskou alianciou @nie_rakovine, aby sme upozornili na dôležitosť prevencie a ženského zdravia.

Ambasádorkou NIE RAKOVINE, ktorá obhajuje práva onkologických pacientov je aj skvelá herečka a moderátorka Bibiana Ondrejková. Tá navštívila dievčatá na sústredení v Komárne a v zážitkovej prednáške sa s nimi venovala prevencii rakoviny prsníka a krčka maternice. Lebo ako dobre vieme, sme už raz také, kladieme sa na posledné miesto a vždy uprednostníme niečo dôležitejšie. Lenže milovať musíme začať od seba. Všímať si svoje telo, robiť si samovyšetrenia, chodiť pravidelne na prehliadky a nechať sa zaočkovať modernou vakcínou proti HPV, ktorá môže doslova zachrániť život.

Dátum: 15 Apr 2023
Čítať viac
Ihiel sa nebojí a na túto vakcínu sa doslova tešila! Napodobníte aj vy Lenku Šóošovú?

Nedávny deň žien oslávila obľúbená moderátorka naozaj prekvapujúco, ale aj inšpiratívne. Darovala si vakcínu, ktorá zachraňuje životy a chce byť príkladom pre ďalšie ženy a mamy.

„O tomto víruse som počula prvýkrát nedávno, keď bolo u nás spustené bezplatné očkovanie 12-ročných detí,“ hovorí Lenka o víruse HPV. Šokoval ju fakt, že má na svedomí takmer všetky prípady rakoviny krčka maternice! „Neverila som, že sa s ním v živote stretne až 8 z 10 žien! Navyše tento vírus bol diagnostikovaný viacerým ženám v mojom okolí.“ Lenka je akčná žena, a preto nezaváhala, hneď si svoju vakcínu objednala.

Dátum: 13 Mar 2023
Čítať viac
Pomôžte onkologickým pacientom a ich blízkym: Darujte vaše 2% z dane aliancii NIE RAKOVINE

Keď sa spojí veľa malých čísel dokopy, vznikne jedna veľká úžasná vec, ktorá nesmierne pomáha mamám, otcom, rodinám - každému, komu do života vstúpila rakovina. Pretože každé euro sa počíta!

Pacientska organizácia NIE RAKOVINE neustále podporuje onkologických pacientov – v 5 pacientskych poradniach po celom Slovensku, formou pacientskej podpory domácich Onko Asistentov, v online poradni či na BEZPLATNEJ INFOLINKE 0800 800 183, kde psychológovia a vyliečení pacienti poskytujú psychologické, sociálne poradenstvo a sprevádzanie liečbou.

Dátum: 10 Mar 2023
Čítať viac
Nech nám už žiadna žena, mama, sestra, kamarátka, babička nezomrie na rakovinu krčka maternice

Vo vyspelom svete je na ústupe, u nás ochorejú každý deň dve ženy, pričom každý tretí prípad sa odhalí príliš neskoro. Pritom máme vakcínu proti tejto rakovine, kvalitnú prevenciu, aj modernú HPV diagnostiku. Aliancia NIE RAKOVINE sa preto spojila s obľúbenou moderátorkou Lenkou Šóošovou, hrdou ambasádorkou novej kampane, ktorá zachraňuje životy a vyvracia mýty o tejto téme.

Týka sa aj mladých aj starých, aj dievčat aj chlapcov. HPV vírus spôsobuje až 99 percent všetkých prípadov rakoviny krčka maternice a môže spôsobiť aj iné nádory, napríklad rakovinu vagíny, penisu alebo konečníka. Vírus si v tele môže žiť nenápadne, celé roky, až kým sa z neho nevyvinie onkologická diagnóza.

Dátum: 22 Jan 2023
Čítať viac
Zapojte sa do marcovej KROKOVEJ VÝZVY a vykročte spolu s nami za zdravím!

Podniknite aj vy kroky k prevencii rakoviny hrubého čreva a konečníka. Každý krok sa počíta!

Vedeli ste, že jedným z najlepších spôsobov, ako znížiť riziko rakoviny hrubého čreva a konečníka (KRCa) je pravidelná fyzická aktivita? Pacientska organizácia NIE RAKOVINE sa pripája k medzinárodnej krokovej výzve organizácie DiCE (Digestive Cancers Europe), ktorá okrem motivácie hýbať sa, ponúka skvelý prehľad o odkráčaných kilometroch ako prevencii pred onkologickými ochoreniami.

Dátum: 02 Mar 2023
Čítať viac
MAREC - európsky mesiac povedomia o kolorektálnom karcinóme

Pacientska organizácia NIE RAKOVINE, člen organizácie Digestive Cancers Europe (DiCE), sa pripája k medzinárodnej informačnej kampani „Marec - európsky mesiac povedomia o kolorektálnom karcinóme (ECCAM)“ s cieľom motivovať Slovákov k prevencii zdravým životným štýlom a aktívnym pohybom.

Rakovina, ktorá sa vyvíja v hrubom čreve a v konečníku, patrí k najčastejším nádorovým ochoreniam tráviaceho traktu. Ročne je diagnostikovaná až 400 000 ľudom v EÚ, z toho takmer 5000 Slovákom.1 Smutným faktom je, že počet novozistených prípadov celosvetovo narastá a je predpoklad, že v dôsledku starnutia ľudskej populácie sa nepriaznivý trend nezmení. Prispieť k výraznému zníženiu úmrtí však môže každý jeden z nás, a to zdravou životosprávou a skorou diagnostikou.

Dátum: 01 Mar 2023
Čítať viac

Archív článkov