Viac než len bežecké podujatie: NIE RAKOVINE bude súčasťou NESS VELVET RUN 2024 v Košiciach

Je akýmsi manifestom ženskej krásy, odhodlania i spolupatričnosti. Podporuje ženy v kondícii, vytrvalosti a podnecuje ich odhodlanie začať vďaka športu fungovať zdravšie a plnohodnotnejšie. My myšlienky a snahy organizátorov NESS VELVET RUN – ženský beh vo veľkom podporujeme!

Ness Velvet Run bol prvýkrát zorganizovaný v Košiciach už v auguste 2011 a odvtedy je otvorený všetkým dámam bez rozdielu veku a výkonnosti. 12. ročník otvorí svoje brány už túto sobotu, 22. júna, v samom srdci historického centra Košíc, kde spoločne pobežíme pre všetky dievčatá a ženy s onkologickým ochorením. Trate dlhé 5 a 10 km povedú pešou zónou, širším centrom mesta i sviežou zeleňou Mestského parku. Všetky účastníčky získajú v cieli medailu a cieľový certifikát založený na meraní výsledkov najmodernejšou čipovou technológiou MyLaps.

Dátum: 19 Jun 2024
Čítať viac
PORAZIŤ RAKOVINU JE TÍMOVÉ ÚSILIE

O.z. NIE RAKOVINE je partnerom osvetovej kampane spoločnosti Novartis s názvom MAJSTERKY EURÓPY upozorňujúcej na nelichotivé prvenstvo Sloveniek v miere úmrtnosti na RAKOVINU PRSNÍKA.

Napriek čoraz silnejším hlasom za onkologickú prevenciu, smutným faktom zostáva, že stále vysoké percento Sloveniek neabsolvuje domáce samovyšetrenie prsníkov, alebo pod vplyvom mylných informácií zanedbáva preventívne lekárske prehliadky. Naším spoločným úsilím je prispieť k nevyhnutnému zlepšeniu informovanosti, eliminovať mýty a nejasnosti týkajúce sa rakoviny prsníka a povzbudiť ženy k tomu, aby už viac nekládli vlastné zdravie na posledné miesto.

Dátum: 30 May 2024
Čítať viac
ZA PACIENTKY S RAKOVINOU PRSNÍKA

Spoločne s inými pacientskymi organizáciami sme sa obrátili na Ministerstvo zdravotníctva SR s témou dostupnosti genomických diagnostických testov, ktoré NIE SÚ na Slovensku kategorizované a z toho dôvodu sú pre mnoho pacientiek, ktorým ich ošetrujúci onkológ indikuje, NEDOSTUPNÉ. Pritom tieto testy sú kľúčové na určenie toho, či je pre pacientku vhodná chemoterapia na základe jej individuálnych výsledkov a genetického profilu.

Prečítajte si celé znenie spoločného otvoreného listu adresovaného ministerke zdravotníctva..

Dátum: 16 May 2024
Čítať viac
STRETNITE SA S NAMI VO VAŠOM MESTE: PROGRAM TURNÉ NIE RAKOVINE 2024

Tím pacientskej organizácie NIE RAKOVINE a o.z. EUROPACOLON Slovensko odštartovali svoje ďalšie osvetové turné s názornou edukáciou o dôležitosti onkologickej prevencie. Pozrite sa, kedy edukátori z radov vyliečených onkologických pacientov zavítajú so zážitkovou expozíciou do vášho mesta. Na nevyhnutnosť onkologickej prevencie reagujeme pružne a zážitkovo. Pacientske organizácie NIE RAKOVINE a o.z. EUROPACOLON Slovensko, v spolupráci s kľúčovými partnermi pripravila ďalšie nezabudnuteľné osvetové turné po slovenských mestách, školách, firmách a obchodných centrách s cieľom zachraňovať životy.

Dátum: 13 May 2024
Čítať viac
Viac priestoru, viac možností: Turné NIE RAKOVINE bude pokračovať aj v lete

Na celoslovenské osvetové turné s obrovskou maketou hrubého čreva a pľúc vyrazia predstavitelia o.z. NIE RAKOVINE aj počas horúcich letných dní.

HARMONOGRAM TURNÉ NIE RAKOVINE 2024:

  • 11.5. (sobota) Bratislava, OC Nivy
  • 21.5. (utorok) Bratislava, Centrála SPP – Mlynské Nivy
  • 25.5. (sobota) Bratislava, OC Retro
  • 7.6. (piatok) Trenčín, OC Laugaricio
  • 8.6. (sobota) Trenčianske Teplice
Dátum: 03 May 2024
Čítať viac
Vyskúšali sme unikátne kreslo EMSELLA

NIE RAKOVINE má úžasných priateľov a spolupracuje so špičkovými lekárkami a lekármi. Jednou z nich je aj pani doktorka MUDr. Radmila Sládičeková, PhD., MPH - gynekologička, u ktorej si naše ženy mohli vyskúšať špeciálne kreslo EMSELLA pre zlepšenie stavu panvového dna.

Funguje aj preventívne a aj ako liečba. Nevyzliekate sa, len si sadnete, vezmete časopis a 28 minút vám vysokovýkonné fokusované elektromagnetické pole (HIFEM) stimuluje najhlbšie svaly panvového dna. Je to skvelé na inkontinenciu, spevnenie ochabnutého zadku, opätovné nájdenie sebadôvery a samozrejme aj na sexuálny život.

Dátum: 02 Apr 2024
Čítať viac
18. apríl je Európsky deň práv pacientov

Zdravie je jednou z najdôležitejších ľudských hodnôt - týmito slovami začína Preambula Charty práv pacientov v Slovenskej republike.

Európsky deň práv pacientov bol prvýkrát vyhlásený v roku 2002. S touto iniciatívou prišla európska sieť pacientskych organizácií a cieľom bolo poukázať na práva a povinnosti pacientov. S podporou Európskeho parlamentu a Európskeho hospodárskeho a sociálneho výboru ho v roku 2002 vyhlásili s tým, že sa bude pripomínať 18. apríla. S etablovaním tohto dňa bola zároveň Európankam a Európanom predstavená aj Európska charta práv pacientov.

Dátum: 18 Apr 2024
Čítať viac
Bežali sme na ČSOB Bratislava Marathon

Uplynulý víkend bol bežecký - NIE RAKOVINE bolo súčasťou bežeckého sviatku, jedného z najväčších na Slovensku. V sobotu a v nedeľu 6.-7.4.2024 sa v bratislavskej Eurovei konalo podujatie plné energie, zdravia, priateľských stretnutí a férovej vzájomnej podpory.

Bežali sme pre zdravie a opätovne sme podporili dôležitú správu pre všetkých: Pohyb je život. Pohyb je prevenciou rakoviny.

Dátum: 09 Apr 2024
Čítať viac

Archív článkov